O Firmie

Nasza szkółka jest gospodarstwem rodzinnym. Istnieje od 1986 roku. Od 1995 roku zajęliśmy się wyłącznie produkcją i sprzedażą krzewów róż w pojemnikach.

Od roku 2004 produkujemy również róże na licencji Poulsen Roser A/S.

Róże sprzedajemy rosnące w pojemnikach (doniczkach) 4 i 6 litrowych. Posadzone są w podłoże przygotowane na bazie torfu wysokiego. Wszystkie są zdrowe i dobrze ukorzenione. Każda doniczka jest zaopatrzona w etykietę z opisem odmiany oraz kolorowym zdjęciem róży. Zdjęcia są wykonywane na naszej szkółce. Takie przygotowanie roślin do sprzedaży pozwala na sadzenie i zakładanie kolorowych rabat od wiosny do jesieni włącznie z upalnym latem.

Poza produkcją róż krzaczastych zajmujemy się też produkcją form piennych. Szczepione na wysokości 90-100cm na podkładce z przewodnią metodą podwójnej okulizacji. Aby lepiej zobrazować, na podkładce przy ziemi okulizujemu tak zwaną przewodnią. Jest to dzika róża z której wyprowadzamy pień, następnie na wysokości szczepimy odmianę szlachetną z której wyprowadzamy koronę.

Do tej produkcji dobrane są odmiany o zwartym, kompaktowym pokroju. Z odmian okrywowych i pnących wybierane są te o przewieszającej formie. Koronki są dwuletnie a więc dobrze rozbudowane i zdrewniałe, powstają z dwóch lub trzech oczek. Szczepimy metodą „chip budding” ponieważ daje ona silniejszy zrost zrazów a co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo wyłamania się szczepów (Szkółkarstwo 05.2003r.). Pnie form piennych są odpowiednio grube i sztywne. Rośliny posadzone w podłoże na bazie torfu wysokiego w doniczki o pojemności 7,5 litra.

Naszym celem jest zapewnienie odbiorcom zdrowych i kwitnących roślin przez cały sezon wegetacyjny.